Data: 08.07.2015
 
Udostępnij:
 

Kolejni instruktorzy sportu!

 

2 lipca 2015 r. w Elblągu zakończyła się kolejna edycja kursu instruktora sportu w tańcu sportowym organizowana przez FTS i Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
 

W tegorocznym kursu, który trwał od 22 czerwca uczestniczyło 19 osób - wszystkie zdały egzamin z wynikiem pozytywnym i tym samym uzyskały tytuł instruktora sportu w tańcu sportowym.

Zajęcia odbywały się w Elblągu, tu również przyszli instruktorzy przystąpili do egzaminu. Realizowany kurs miał bardzo intensywną formę. Zajęcia odbywały się od rana do godzin wieczornych jedynie z przerwą na obiad. W trakcie kursu uczestników czekało również  wiele godzin treningu tanecznego. Poza zajęciami na sali sportowej odbywały się także zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców z AWFiS z Gdańska.
Podczas wykładów przyszli instruktorzy zapoznali się z tematyką z zakresu pedagogiki, psychosocjologicznych podstaw sportu, pierwszej pomocy, coachingu w sporcie, podstaw żywienia sportowca, odnowy biologicznej czy teorii treningu sportowego. Zdobyli także wiedzę na temat fizjologii i biochemii człowieka, anatomii, biomechaniki.