Data: 07.07.2015
 
Udostępnij:
 

Seniorzy w FTS

 

W Federacji Tańca Sportowego pary seniorskie aktywnie uczestniczą w rywalizacji turniejowej, zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i sportowym – na turniejach w Polsce i zagranicą. Od stycznia 2015 r. nasi seniorzy zdobyli liczne laury, a do najważniejszych sukcesów na arenie międzynarodowej zaliczyć należy:

V m. na Mistrzostwach Świata Senior I w 10 tańcach WDSF – Tomasz i Róża Kucharczyk / 49 par

III m. na WDSF Trnawa Open Senior II ST – Robert i Katarzyna Szlendak / 23 pary

IX-X m. na WDSF Brno Open Senior II ST – Arkadiusz Zając – Beata Lichocka /24 pary

X-XI m. na WDSF Vienna Dance Concourse Senior II LA – Krzysztof i Wioletta Przybyszewscy / 29 par – w turnieju uczestniczyło 7 par z Polski!

IV m. i V m. na WDSF Kiel/Schönkirchen Senior III B ST Jan Nowak – Zofia Hasik /22 i 18 par

III m. i III m. na  WDSF Kiel/Schönkirchen Senior III A ST Mieczysław i Ewa Cichy / 13 i 12 par

III m. na WDSF Kiel/Schönkirchen Senior II B LA Mieczysław i Ewa Cichy / 6 par

W dn. 2-5.07 odbyło się pierwsze zgrupowanie kadry FTS Polska, w którym oprócz par juniorskich, młodzieżowych i dorosłych uczestniczyło 10 par seniorskich – medalistów tegorocznych Mistrzostw Polski FTS  w tańcach standardowych, latynoamerykańskich oraz kombinacji 10 tańców z kategorii Senior I, II i III. Zgrupowanie stanowiło okazję do podwyższenia poziomu tanecznych umiejętności i zdobywania wiedzy, ale także do rozmów, wspólnych spotkań, integracji par krajowej „czołówki” z różnorodnych kategorii wiekowych.

We wrześniu w Pradze odbędą się Mistrzostwa Świata WDSF Senior I w stylu standardowym, a w październiku w Nicei igrzyska seniorów oraz Mistrzostwa  Świata WDSF Senior II w stylu latynoamerykańskim oraz kombinacji 10 tańców. W Polsce czołowe polskie pary seniorskie będzie można podziwiać m.in. w Elblągu na festiwalu Baltic Cup w październiku.

Więcej szczegółów dotyczących ruchu seniorskiego w FTS znajdziecie Państwo w zakładce Strefa Senior.

Do zobaczenia na tanecznych parkietach!

 

Galeria zdjęć: