Data: 02.05.2015
 
Udostępnij:
 

Pary FTS na turniejach mistrzowskich

 

Tegoroczne Mistrzostwa Polski FTS w stylach ST, LA i 10T dały parom reprezentującym Federację Tańca Sportowego prawo do reprezentowania Polski na zawodach rangi Mistrzostw Europy i Świata.
Już od marca nasze pary rywalizowały o mistrzowskie tytuły podczas międzynarodowych zawodów.

Poniżej prezentujemy wyniki uzyskane przez pary polskie tańczące w Federacji Tańca Sportowego:

WDSF Mistrzostwa Europy par dorosłych w stylu latynoamerykańskim
Mistrzostwa odbyły się w dn. 28.03.2015 r. w Aarhus w Danii. Polskę reprezentowali aktualni Mistrzowie Polski FTS par dorosłych w stylu LA, Jakub Lipowski i Nikolina Melin oraz II wicemistrzowie Polski Konstanty Kolesiński i Joanna Szumkowska. Para Lipowski – Melin zakończyła rywalizację w ćwierćfinale (jako pierwsza niewchodząca do półfinału para) zajmując 14. miejsce na 65 par startujących w Mistrzostwach. Druga polska para ukończyła mistrzostwa na 43-45 miejscu.

Wyniki ME par dorosłych w stylu LA-->>

 

WDSF Mistrzostwa Europy par dorosłych w stylu standardowym
Mistrzostwa odbyły się w dn. 4.04.2015 r. w Hiszpanii w Cambrils. Prawo startu w mistrzostwach uzyskały pary  - mistrzowie Polski FTS w ST Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral oraz II wicemistrzowie Polski FTS para Szymon Kuliś i Margarita Zvonova.
Pierwsza para obroniła ubiegłoroczny półfinałowy wyniki, zajmując w 2015 r. 12. Lokatę. Para Kuliś- Zvonova ukończyła rywalizację na 33. miejscu na 57 startujących par.

Wyniki ME par dorosłych w stylu ST-->>

 

WDSF Mistrzostwa Europy par młodzieżowych w stylu latynoamerykańskim
Dzień po mistrzostwach par dorosłych, 5 kwietnia 2015 r.  w Hiszpanii w Cambrils odbyły się Mistrzostwa w kategorii par młodzieżowych w kategorii tańców latynoamerykańskich.
Polskę i Federację Tańca Sportowego reprezentowały dwie pary: Mateusz Brzozowski - Justyna Możdżonek – aktualni mistrzowie Polski FTS oraz II wicemistrzowie Polski FTS Dawid Podgajny - Ewa Korpak. Obie pary weszły do półfinału zajmując odpowiednio 7 i 11 lokatę na 58 startujących par.

Wyniki ME par młodzieżowych w stylu LA -->>

 

WDSF Mistrzostwa Europy par dorosłych w 10 tańcach
Podczas mistrzostw, które obyły się w dn. 11 kwietnia 2015 r. we Francji w Megeve Polskę reprezentowała jedna para FTS – aktualni mistrzowie Polski FTS w 10T - Armand Fazullin i Klaudia Iwańska. Dla naszych zawodników mistrzostwa zakończyły się w rundzie ćwierćfinałowej – para zajęła 17. miejsce na 31 startujących we Francji par.

Wyniki ME par dorosłych w 10T-->>

 

WDSF Mistrzostwa Świata młodzieży starszej w stylu latynoamerykańskim
W stolicy Mołdawii Kiszyniowie w dn. 25 kwietnia 2015 r. królowały tańce latynoamerykańskie. Z ramienia FTS w zawodach wystartowały dwie polskie pary – aktualni mistrzowie Mateusz Kieszek z Anną Wałachowską oraz Oskar Dziedzic i Wiktoria Omyła. Nasi mistrzowie zajęli 11. miejsce w półfinale, druga polska para na 80 startujących w Kiszynowie par zajęła 44. miejsce.   

Wyniki MŚ młodzieży U21 w stylu LA -->>

 

WDSF Mistrzostwa Europy młodzieży w stylu standardowym
Drugi dzień w mołdawskim Kiszyniowie (26.04.2015) upłynął pod znakiem tańców standardowych. Tego dnia odbyły się Mistrzostwa Europy, w których wystartowało 47 par. FTS i Polskę reprezentowały dwie pary – mistrzowie Polski FTS Mateusz Brzozowski - Justyna Możdżonek i trzecia para Mistrzostw Polski FTS Kacper Czajka i Oliwia Drożdż. Nasi mistrzowie potwierdzili swój wysoki poziom wyszkolenia tanecznego wchodząc do finału i zajmując ostatecznie 7. miejsce. Druga polska para zakończyła mistrzostwa na 36-38 lokacie.

Wyniki ME par młodzieżowych w stylu ST -->>

 

Wszystkim parom gratulujemy zdobytych miejsc i dziękujemy za reprezentowanie FTS oraz naszego kraju za granicą!

 

Galeria zdjęć: