Data: 06.12.2016
 
Udostępnij:
 

Zawodnicy FTS na The World Games 2017

 

W dn. 5 grudnia 2016 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich związków sportowych i stowarzyszeń w sprawie wspierania sportów nieolimpijskich. FTS reprezentował prezes, Antoni Czyżyk. 

W spotkaniu udział wzięli Jan Widera, Podsekretarz Stanu w MSiT, Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Grzegorz Pyzałka, Dyrektor Sportowy The World Games 2017 oraz przedstawiciele Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT.

Szczegółowo omawiany był „Program wspierania sportów nieolimpijskich poprzez dofinansowanie przygotowanie udziału zawodników we współzawodnictwie międzynarodowym w 2017 roku”.  Priorytetowym zadaniem programu jest kompleksowe zabezpieczenie procesu przygotowania i udziału zawodników w sportach oraz konkurencjach objętych programem TWG 2017 wraz z zabezpieczeniem pobytu i udziału reprezentacji Polski w zawodach finałowych TWG 2017.

Federacja została zaproszona na to spotkanie, ponieważ nasi tancerze już od 2015 r. są objęci wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki w zakresie przygotowania ich udziału w zawodach - The World Games 2017, które już w przyszłym roku odbędą się we Wrocławiu. Nasz kraj reprezentować będą dwie pary taneczne - jedna para w stylu standardowym i jedna w stylu latynoamerykańskim. 

Światowe Igrzyska Sportowe (The World Games) to zawody rozgrywane w sportach nieolimpijskich nazywane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, które rozgrywane są od  1981 roku, zawsze rok po letnich Igrzyskach Olimpijskich. Impreza odbędzie się we Wrocławiu między 20 a 30 lipca. Do Polski przyjedzie 3 500 zawodników ze 100 krajów, którzy będą rywalizować aż w 31 sportach.

 

Galeria zdjęć: