Data: 01.09.2016
 
Udostępnij:
 

FTS partnerem organizacyjnym TWG 2017

 

FTS została wytypowana przez Wrocławski Komitet Organizacyjny 10. Światowych Igrzysk Sportowych do zorganizowania i przeprowadzenia zawodów w sportach tanecznych podczas TWG 2017.

W dniach 25-27 sierpnia Prezes FTS, Antoni Czyżyk uczestniczył na zaproszenie Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowe Igrzyska Sportowe 2017 Sp. z o.o. w II Spotkaniu Delegatów Technicznych The World Games 2017. Spotkanie, w którym uczestniczyli delegaci (160 osób) z wszystkich kontynentów reprezentujący dyscypliny sportowe, w których rozegrane zostaną zawody podczas TWG 2017 odbywało się we Wrocławiu, który już w przyszłym roku będzie gospodarzem The World Games. Spotkanie miało na celu m.in. omówienie spraw związanych z udziałem zawodników w zawodach, systemu oceny, współpracy z mediami i promocji wydarzenia. Odbyły się również wizyty w obiektach sportowych, na których rozgrywane będą poszczególne zawody.
Na zakończenie spotkania przedstawiciel każdej z dyscyplin otrzymał potwierdzenie uzyskania tytułu Eksperta The World Games 2017 w swojej dyscyplinie sportowej.

Już dziś wiadomo, że podczas TWG 2017 zaprezentuje się 31 dyscyplin sportowych, w tym sporty taneczne. FTS będzie odpowiedzialna za organizację zawodów w tańcu sportowym standardowym, latynoamerykańskim, Rock’n’Rollu oraz salsie.
Zawody w naszej dyscyplinie rozegrane zostaną w dn. 28-29.07.2017 r. na terenie Hali Stulecia we Wrocławiu. Zgodnie z wytycznymi International WorldGames Association w zawodach udział weźmie: 52 zawodników tańca standardowego, 52 zawodników tańca latynoamerykańskiego, 24 zawodników Rock’n’Rolla oraz 24 zawodników Salsy.   

 

Galeria zdjęć: